Zarząd

Zarząd

Pomysł na powołanie do życia Fundacji powstał na początku 2014 roku. Znałyśmy się wtedy już od wielu lat, aczkolwiek nasze drogi i doświadczenia były bardzo różne.

Marta – psychoterapeuta, psychoonkolog (Certyfikat Psychoonkologa PTPo nr 90), specjalista psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Od wielu lat pracującą w szpitalach z chorymi dziećmi i ich rodzicami. Od 2014 r  doktorantka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (praca doktorska dotycząca wpływu przewlekłej choroby somatycznej na rozwój emocjonalny młodzieży).

Anna – psycholog, dla której psychoonkologia to pasja i misja, którą realizuje od 2007 roku. Przez pierwsze lata współpracowała z organizacjami pozarządowymi związanymi z psychoonkologią jako wolontariusz a po uzyskaniu koniecznych kwalifikacji – jako terapeuta. Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie. Przez kilkanaście lat pracowała w dużych międzynarodowych firmach oraz Polskich spółkach oraz realizowała duże projekty szkoleniowe i restrukturyzacyjne dla instytucji państwowych oraz ośrodków zdrowia. Specjalizuje się we wdrażaniu zmian i przeprowadzaniu projektów z obszaru HR w instytucjach kultury. Pracowała również w obszarze szkolnictwa wyższego.

Po wielu rozmowach postanowiłyśmy połączyć nasze doświadczenia i stworzyć miejsce, gdzie ludzie chorzy i ich bliscy będą mogli znaleźć wsparcie psychologiczne na wysokim poziomie. Zależało nam na tym, aby metody terapeutyczne, które nasz Zespół będzie proponował były sprawdzone oraz bazowały na aktualnej wiedzy naukowej.  Marzyłyśmy o tym aby fundacja była przyjaznym i otwartym miejscem dla chorych i ich bliskich, zależało nam także aby działać transparentnie i uczciwie. Zależało nam również na tym, aby móc dzielić się wiedzą z innymi specjalistami działającymi w obszarze onkologii i psychoonkologii. Naszym marzeniem jest, by fundacja stała się forum wymiany wiedzy i myśli wśród profesjonalistów działających w tym trudnym obszarze. Fundację tworzy zespół ludzi, którzy, kierują się podobnymi wartościami i zależy im na udzielaniu wsparcia osobom w kryzysie choroby.

Cały czas przyświecają nam te same  wartości. Mamy mnóstwo pomysłów na dalszy rozwój Warszawskiego Centrum Psychoonkologii. I choć czasami nie jest lekko, staramy się realizować nasze zamierzenia, ponieważ mamy przekonanie, że potrzeb tego typu wsparcia jest wciąż bardzo dużo!

 

Zarząd Fundacji pełni swoje funkcje charytatywnie