Warsztat dla opiekunów dzieci „Idzie rak nieborak – czyli jak rozmawiać z dziećmi, kiedy rodzic ma raka”, 10.02.2018, Warszawa

Warsztat dla opiekunów dzieci „Idzie rak nieborak – czyli jak rozmawiać z dziećmi, kiedy rodzic ma raka”, 10.02.2018, Warszawa

Warszawskie Centrum Psychoonkologii zaprasza rodziców i opiekunów małych dzieci (0-8 lat) na warsztat psychoedukacyjny:

„Idzie rak nieborak , czyli jak rozmawiać z dziećmi kiedy rodzic ma raka”.

Celem warsztatu będzie omówienie codziennych trudności z jakimi borykają się rodzice (czyli Państwo) w sytuacji choroby. Zastanowimy się wspólnie w jaki sposób mówić dziecku o chorobie rodzica, jakie mogą być reakcje dziecka i jak możemy mu pomóc. Przyjrzymy się przekonaniom na temat nowotworu, które mogą wywoływać zakłopotanie, złość, wstyd a czasami strach. Wspólnie będziemy pracować nad odbudowaniem poczucia bezpieczeństwa u dzieci w sytuacji kryzysu choroby jednego z dorosłych opiekunów.

Dzieci widzą świat w taki sposób w jaki pokażą go dorośli, dlatego w trakcie warsztatów będziemy nie tylko wymieniać się wiedzą i poglądami, ale wspólnie wypracujemy bajki, metafory, zabawy i sposoby na przekazanie ważnych treści językiem zrozumiałym dla dziecka. Jesteśmy przekonani, że nawet w najtrudniejszej sytuacji dorośli mogą stworzyć bezpieczny świat, w którym rozwija się dziecko.

Spotkanie w grupie będzie okazją dla rodziców do poznania i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.

Prowadzące: Agnieszka Laus – Rzepecka (psycholog, psychoterapeuta), Marta Rusek (psycholog kliniczny, psychoterapeuta)

Termin:  10.02.2018,  godz. 9-15.

Miejsce: Bemowo, Warszawa

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:

Tel: 500 379 281

e-mail: warsztatywcp@gmail.com

Przed pierwszym spotkaniem zostanie przeprowadzona telefoniczna rozmowa konsultacyjna celem lepszego poznania Państwa potrzeb.